Premiera spektaklu "O rękach" Na X Konkursie Twórczości ks. Jana Twardowskiego

To już 68 premiera Teatru RAJ i 300 spektakl

W czerwcu 2015 roku przypada setna rocznica urodzin Księdza Jana Twardowskiego. Z tej okazji odbywa sie wiele imprez poświeconych Księdzu - Poecie, które  przybliżają jego wspaniałą twórczość, a który:

"pisał dla młodych i starych,

dla bogatych i biednych,

dla wierzących i tych wątpiących,

który pisał dla człowieka..."

Na terenie Mazowsza rok 2015 został ogłoszony  rokiem dwóch wybitnych polskich pisarzy – Władysława Reymonta oraz właśnie ks. Jana.

W konkursie ks. Jana Twardowskiego organizowanym przez Fundację AVE Teatr Raj Parafii Św. Marka Ew. brał udział już kilka razy. W roku 2013, tez w  kategorii teatralnej, zdobył I nagrodę za spektakl "O kubkach". Spektakl ten był pokazywany w Aninie na imieninach księdza Jana, na które zespół zaprosiła jego przyjaciółka dr Aldona Kraus. Dzieci zdobyły również kilka nagród i wyróżnień w kategorii recytacji.

12 czerwca w D. K. „Świt” uczestnicy zajęć teatralnych Teatru RAJ przedstawili podczas X edycji konkursu spektakl „O rękach" złożony głównie z utworów ks. Twardowskiego. Była to udana premiera. Dzieci pięknie zagrały, pokazując swój kunszt aktorski. 11 recytatorów (zgodnie z regulaminem należy recytować 2 utwory księdza i jeden z tomiku pokonkursowego Turnieju Literackiego) równie pięknie zaprezentowało przygotowane na konkurs utwory.

We środę 17 czerwca odbędzie uroczysta Gala Imieniny księdza Jana, podczas której zostaną ogłoszone wyniki i nastąpi wręczenie nagród laureatom. 

Będziemy tam i my!


 

 

 

Projekt „Lokalny System Wsparcia na Targówku”  dofinansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy