Noc Muzeów z LSW Targówek – spacer po Targówku Fabrycznym

W najbliższą Noc Muzeów (13 maja, sobota) serdecznie zapraszamy na organizowany w ramach LSW Targówek nocny spacer po Targówku Fabrycznym, który poprowadzi wspaniała Kolejka Marecka!

Startujemy z przystanku ZTM Elsnerów (pętla autobusu 170) przy ul. Bardowskiego. Spacer odbędzie się bez względu na pogodę, potrwa ok. 3 godzin (może trochę dłużej 😏), po czym – już na siedząco – obejrzymy sporo ciekawych zdjęć. Konieczne będą wygodne buty, przyda się też latarka.😉

Targówek Fabryczny – to miejsce zaskakuje! Prehistoryczne osadnictwo, carskie fortyfikacje (jak je odnaleźć, skoro od stu lat nie istnieją?), ślady dawnego przemysłu i tunele metra sprzed 70 lat. Walczono tu w roku 1939 i Powstaniu, wiele lat później planowo wyludniano osiedle i niszczono zabudowę.

W trakcie spaceru odwiedzimy m.in. kościół konsekrowany przez późniejszego papieża, osiedle robotnicze i willę właściciela fabryki, dotrzemy w okolice, gdzie można sobie powiedzieć: „tu jest koniec świata”, wspomnimy Balcerka z serialu Alternatywy 4, a w historycznym gmachu szkolnym obejrzymy stare zdjęcia. 

Warto spędzić tę Noc Muzeów z LSW Targówek! Serdecznie zapraszamy!
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/901892091069579

Skip to content