Jak uchronić dziecko przed uzależnieniem od Internetu, komputera i telefonu

Gdzie i kiedy: Bezpłatny warsztat dla rodziców 10.12.2018 godzina 17:30-20:00. Stowarzyszenie dla Rodzin ul. Nefrytowa 12 Warszawa (Zacisze) Zapisy telefonicznie lub mailowo według kolejności zgłoszeń. 518452047; 22 2534947 lswtargowek.waw@gmail.com

„Uzależnienia behawioralne – wyzwanie naszych czasów”
 

Jak uchronić dziecko przed uzależnieniem od Internetu, komputera, telefonu i innych uzależnień behawioralnych.

Uzależnienia behawioralne, czyli uzależnienia od czynności, od niedawna stanowią problem, z którym coraz częściej stykają się nie tylko psychoterapeuci w swoich gabinetach, ale przede wszystkim rodzice, wychowawcy, nauczyciele najbardziej narażonych na uzależnienia behawioralne grup, jakimi są grupy dzieci i młodzieży.
Nieograniczony dostęp do Internetu, mediów społecznościowych czy telewizji zapewnia dzieciom i młodzieży rozrywkę, stanowi źródło kontaktów z rówieśnikami, ale przede wszystkim jak pokazują badania (Rowicka, 2015) pomaga uciec od problemów z jakimi na co dzień młodzi ludzie zmagają się w swoich domach, szkołach i grupach rówieśniczych. Ucieczka w świat wirtualny i coraz mniejszy kontakt ze światem zewnętrznym z czasem przynoszą negatywne konsekwencje nie tylko w sferze edukacji, ale także w sferze relacji ludźmi, budowania swojej samooceny, etc.

Podczas warsztatów odpowiemy na pytania:

  • czym są uzależnienia behawioralne i jakie mogą mieć konsekwencje dla życia i zdrowia dzieci i młodzieży;
  • w jaki sposób uchronić dzieci przed uzależnieniami;
  • jak rozpoznać, czy dziecko jest uzależnione;
  • jak rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach związanych z Internetem/ komputerem;
  • gdzie szukać pomocy?

Zajęcia będą prowadzone przez specjalistę Stowarzyszenia dla Rodzin – mgr Wojciecha Pokój, psychologa, terapeutę uzależnień z doświadczeniem pracy w poradni leczenia uzależnień.

Zajęcia przeznaczone są dla rodziców, prowadzone są w ramach projektu Lokalny System Wsparcia na Targówku w Zespole Psychologiczno – Terapeutycznym „Zacisze” – ośrodku Stowarzyszenia dla Rodzin przy ul. Nefrytowej 12 w Warszawie (Zacisze). Dnia  10.12.2018 o godzinie 17,30 do 20,00.

Rodzice zainteresowani dalszym wsparciem w tym zakresie będą mogli zapisać się na zajęciach.Opublikowano: czwartek 6 grudnia, 2018

Przewiń do góry
Skip to content