„Cuda i Wianki”

8 października 2022 roku w ramach realizacji projektu Lokalny System Wsparcia na Targówku odbyła się wycieczka do Gospodarstwa Edukacyjnego „Cuda i Wianki”. Tego dnia czekało nas całe mnóstwo atrakcji!

Droga do niezwykle urokliwej wsi Kiciny minęła nam bardzo szybko. Nim się obejrzeliśmy, nasz autokar dojechał na miejsce! Zostaliśmy powitani przez czworonożnych przyjaciół oraz gospodarzy we wspaniałych strojach ludowych. Podzieliliśmy się na dwie grupy i ruszyliśmy na zajęcia .

Wizytę zaczęliśmy od przejażdżki wozem, dzięki czemu zwiedziliśmy przepiękne leśne tereny. Następnie czekało nas trochę ciężkiej pracy, musieliśmy ulepić kluski śląskie. Trzeba przyznać, że wyszły nam naprawdę przepyszne! Najedzeni mogliśmy poświęcić całą swą uwagę zwierzętom w zagrodach. Ileż frajdy sprawiło nam opiekowanie się malutkimi króliczkami, spacerowanie z alpakami, osiołkiem czy też kucykiem. Mogliśmy je nakarmić, a nawet wyczyścić! W międzyczasie wzięliśmy udział w grze terenowej, która wymagała od nas spostrzegawczości i kreatywności. Na warsztatach ludowych stworzyliśmy własne pamiątki – poduszki oraz drewniane zwierzątka metodą decoupage. Podczas naszej wizyty w Gospodarstwie nie mogło oczywiście zabraknąć pieczenia kiełbasek przy ognisku. Pychota!

Tego dnia pogoda była jak na zamówienie, lepszej nie mogliśmy sobie wymarzyć!
To była kolejna wizyta w Gospodarstwie Edukacyjnym „Cuda i Wianki” i szczerze mówiąc, już nie możemy się doczekać następnych odwiedzin.

Skip to content