Działania animacyjne

W poniedziałkowe popołudnie 15 października odbyło się wydarzenie w ramach projektu „Lokalny System Wsparcia na Targówku”. Dzięki współpracy międzyinstytucjonalnej m. in. przez użyczenie przestrzeni przez Teatr Rampa i działanie Otwarta Rampa, odbył się spektakl oraz animacje dedykowane dzieciom w   wieku 6-12 lat oraz ich rodzicom i opiekunom. Przewodnim tematem działania były emocje. To ich temat podejmował interaktywny spektakl z detektyw Żyrafą w roli przewodniczki i zebranymi jako nie tylko obserwatorami, ale przede wszystkim czynnymi uczestnikami teatralnej formy poszukiwań.

Podczas animacji zorganizowanych przede wszystkim przez animatorów związanych ze Stowarzyszeniem dla Rodzin oraz Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA dostępne były trzy stanowiska, na których wykorzystywano różnorodne formy i techniki – plastyczne, muzyczne, ruchowe. Uczestnicy mogli m.in. wykonać własny instrument czy zastanowić się jakie emocje wywołują w nich poszczególne miejsca na Targówku.

Zarówno spektakl jak również warsztaty spotkały się z serdecznym przyjęciem oraz dużym zaangażowaniem i aktywnością dzieci i dorosłych. Obie aktywności przewidziane zostały również jako wydarzenie, które zostanie zrealizowane we współpracy ze Szkołą nr 58, aby ułatwić uczestnictwo w nim także chętnym z okolic Targówka Fabrycznego.

Planowane są kolejne działania animacyjne i warsztatowe.


 

 

 

Projekt „Lokalny System Wsparcia na Targówku”  dofinansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy